Ankara Trafik Kazası Avukatı

Ankara’da trafik kazası geçiren vatandaşlar, Ankara trafik kazası avukatı, ücretleri, değer kaybı davası ve trafik kazası tazminat davası ile ilgili araştırma yapıyor.

Ankara trafik kazası avukatına başvurulmasının yegane sebebi, yaşanan trafik kazalarının maddi ve manevi sonuçlarıdır. Kaza sonrasında ortaya çıkan zararın en aza indirilmesi bağlamında Ankara trafik kazası avukatı olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz. Dava süreci içerisinde ve hatta sonrasında sunduğumuz hizmet ile gerek değer kaybı davası gerekse trafik kazası tazminat davalarınız en hızlı şekilde sonuçlanmaktadır.

Ankara trafik kazası avukatı olarak TÜİK verilerinden derlediğimiz istatistiklere göre 2021 yılı içerisinde Türkiye’de toplamda 187 bin civarın ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş durumdadır. Bu kazalarda toplamda 2.400 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 270binden daha fazla vatandaşımız ise yaralanmıştır. Değer kaybı davasına konu vaka sayısı ise verilerden anlaşılacağı üzere bir hayli fazladır. Trafik kazalarında başlıca faktör sürücü hataları olurken Ankara, Türkiye’de en çok trafik kazasının meydana geldiği 2. Şehir konumundadır. (Özellikle belirtmek gerekir ki ehliyetsiz araç kullanmanın cezasının arttırılması, yaşanan kaza sayısını önemli ölçüde azaltacaktır.) Ankara’da trafik kazası geçiren gerek vatandaşlarımız gerekse araç sahipleri ise daima Ankara trafik kazası avukatı olarak bizleri tercih ederek, zararlarının tamamını tazmin edebilmişlerdir.

Trafik kazaları sonucunda meydana gelen maddi ve manevi zararlar konusuna uzmanlaşan avukatlar, özellikle değer kaybı davası bakımından müvekkillerinin haklarını tam olarak elde edebilmektedir. Trafik kazası sonrası zararların tazmini için açılan davalar, tüm avukatların takip edebileceği dava türleri de olsa alanın uzman avukatlar kadar etkili sonuç alamazlar. Bunun nedeni ise yılların getirdiği tecrübe ve belirli bir branşta uzmanlaşan avukatların, diğer avukatlara oranla o alanda daha başarılı olmasıdır. Bunun en büyük örneği Ankara ceza avukatı meslektaşlarımızdır.

Ofisimiz bünyesinde hukuki danışmanlık hizmeti sağlayan alanında uzman Ankara en iyi ceza avukatı meslektaşlarımız, Ankara trafik kazası avukatı meslektaşlarımız ve Ankara boşanma avukatı meslektaşlarımız bulunmaktadır. Bu denli sağlam ve tecrübeli kadromuz ile vatandaşlarımızın neredeyse tüm hukuki sorunlarına profesyonel çözümler üretmekte ve hak kaybı yaşamalarının önüne geçmekteyiz.

Ankara Trafik Kazası Avukatı Ne Demek?

Ankara trafik kazası avukatı; ölümlü, yaralamalı ve aynı zamanda maddi hasar oluşan tüm kazaların sonrasında oluşan zararın tazminin sağlayan avukatlar olarak belirtilmektedir. Trafik kazaları alanında uzmanlaşan avukatlar, trafik cezası itiraz dahil her konuda müvekkillerine hizmet sunmaktadır. Ancak uygulamada en çok karşılaşılan husus, değer kaybı davası ve trafik kazası sonrası taraflar arasında yaşanan tartışmada meydana gelen hakaret suçudur.

Bunun yanında ölümlü trafik kazalarında müteveffanın yakınlarının vekilliğini yapmaktadır. Bunun gereği olarak sigorta şirketlerine karşı tazminat davası açıp, kazada hayatını kaybeden kişinin yakınlarına tazminat ödenmesini de sağlamaktadır. Ancak bazı hallerde kasten öldürme suçu veya yaralama suçu da gerçekleşebilmektedir. Bu durumda ise fail hakkında tazminat davasının yanında ceza davası da açılacaktır.

Ankara trafik kazası avukatı meslektaşlarımız, trafik kazası sonrası açılacak dava için geniş çaplı bir araştırma yürütmektedirler. Yapılan bu araştırma, hukuki durumun tespiti ve açılacak davanın hacmini belirlemeye yöneliktir. Araştırma evresinin sonrası evrak ve gerekli belgelerin toparlanması aşaması gelmektedir. Kazayla ilgili toparlanan bilgi ve belgelerin amacı ise dava süreci içerisinde iddiaların dayanağı olmasıdır. Bu belgeler; Kaza tespit tutanağı, sürücünün ifadesi, olay yerindeki tanıkların beyanları, polis ifade tutanağı ve kazayla ilgili olan her türlü delildir.

Ankara trafik kazası avukatı toparladığı bilgi ve belgeler ile dava sürecini profesyonel bir şekilde yürüterek,  zarara uğrayan müvekkilinin zararının gerek sigorta şirketlerinden gerekse kazaya sebebiyet veren sürücüden tazmin etmektedir. Yukarıda da belirtildiği üzere Trafik kazası alanın uzmanlaşmanın nihai gereği de budur. Müvekkilinin uğradığı zararı en kısa süre içerisinde en yüksek tutar üzerinden tazmin etmek. Dava sonrasında mahkeme tarafından hükmedilen değer kaybı tutarı ve maddi-manevi tazminat tutarının tahsil edilmesi aşamasında ise alanında uzman Ankara icra avukatı meslektaşlarımız devreye girmektedir. Ofisimiz bünyesinde faaliyet gösteren icra avukatı meslektaşlarımız, dava sonrasında sizlerin lehine hükmolunan tutarı karşı taraftan eksiksiz ve en kısa süre içerisinde tahsil edeceklerdir.

Trafik Kazası Sonrası Açılacak Davalar Nelerdir?

Ölümlü trafik kazası ya da yaralanmalı trafik kazası sonrasında ortay birtakım zararlar meydana gelmektedir. Bu zararların mağduru ise genel olarak kazada ölen ya da yaralanan kişinin yakınları olmaktadır. Zararları açıklayacak olursak; destekten yoksun kalma, cenaze ya da tedavi masrafları, kazaya karışan aracın uğradığı değer kaybı olmaktadır. Trafik kazası avukatlarının talep ettiği tazminatlar ise bu zararların tazminini amaçlamaktadır.

Ankara Trafik Kazası Avukatı Ücretleri

Trafik kazası geçiren vatandaşlarımızın genel olarak sorduğu soru ise Ankara trafik kazası avukat ücretleri olmaktadır. Avukat meslektaşlarımız, fiyat belirlerken birtakım kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Bunlar; kazanın boyutu, ölen ya da yaralanan kişinin olup olmaması, araçta meydana gelen değer kaybının büyüklüğü vb. olmaktadır. Trafik kazası avukatı meslektaşlarımızın belirli kriterler dahilinde fiyatlandırma yapmasındaki en büyük etken ise dava sürecinin uzayıp kısalma ihtimalinin varlığıdır. Dava ne kadar uzun sürerse fiyat da ona oranla artış göstermektedir. Açıklanan bu sebeplerle, Ankara trafik kazası avukat ücretleri hakkında net bir tutar söylemek mümkün değildir. Ancak Avukata sor sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek hukuki meselenizi bizlere iletebilirsiniz. Bu sayede sizlere danışmanlık hizmeti sunabilecek ve hak kaybı yaşamanızın önüne geçmiş olacağız.

Yorum yapın